Współczesne trendy w projektowaniu łazienek cz. 3

PONADCZASOWA ŁAZIENKA

ponadczasowa łazienka Obok minimalizmu funkcjonują projekty stylizowane na łazienki w starych kamienicach oraz pełne postarzanych elementów i antyków. Wnętrza te, są zwykle uspokojone dzięki zastosowaniu bieli jako głównego koloru. Takie pomieszczenia kojarzą się z mieszkaniami artystów francuskich. Podobnie przestrzenie w stylu shabby chic lub vintage pełne bibelotów są zupełnym przeciwieństwem elegancji i prostoty wnętrz minimalistycznych. Takie łazienki są modne, ale ich wystrój jest ponadczasowy jeśli użyje się odpowiednich mebli i dodatków. Z antykami wspaniale komponują się nowoczesne elementy wyposażenia o surowej formie np. współczesne grzejniki, proste krzesła, stylizowane stołki z technicznych materiałów, zgeometryzowana armatura. Połączenia starego z nowym w designie dają zaskakujące efekty. Wnętrza tego typu są coraz częściej alternatywą dla osób, którym nie odpowiada ani surowy minimalizm, ani pełen przepychu barok i szukają czegoś pośredniego.

BETON STOSOWANY W ŁAZIENCE

beton stosowany w łazience W łazienkach od pewnego czasu pojawia się beton. Zwykle są to betony dekoracyjne w formie specjalnych mas nakładanych na tynk. Dzięki temu otrzymana powłoka imituje beton, jest jednak lżejsza i łatwiejsza w nakładaniu, a także cieplejsza. Do łazienek używa się produktów wodoodpornych. Betonowe wykończenia pozwalają na uzyskanie nietypowych efektów wizualnych. Powłoka może być stosowana zarówno na ścianach jak i podłogach. Łazienka może być pokryta betonem w całości, wliczając także podłogę pod prysznicem czy obudowę wanny i umywalki. Użycie betonu nadaje wnętrzu techniczny charakter. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania wnętrze nie jest podzielone pionami i poziomami fug, jak w wypadku płytek. Beton doskonale łaczy się z dodatkami z drewna.

POMYSŁ NA ŁAZIENKĘ

pomysł na łazienke Poza trendami odnoszącymi się do całych koncepcji łazienek istnieje bardzo wiele nietypowych urządzeń i elementów wyposażenia, które dzięki zaskakującej formie stają się małymi dziełami sztuki i dominującymi detalami we współczesnych łazienkach. Jednym z takich projektów jest umywalka Splash firmy Disegno Ceramica będąca już jedną z ikon designu. Jest to przykład nowego spojrzenia na ceramikę sanitarną głównie ze względu na zastosowanie żywego koloru oraz skomplikowanego kształtu. Nowe oryginalne pomysły na umywalkę prezentuje firma CBD Glass, która stworzyła Wodospad. Podobnie armatura jak prysznic firmy Frattini zmienia formę przypominając oprawę oświetleniową. pomysł na łazienke 2

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

Istnieje mnóstwo tendencji i trendów we współczesnym projektowaniu wnętrz. Pomysły designerów i nowe technologie pozwalają na realizację niesamowitych wizji. Naturalne materiały wygrywają jednak z każdą chwilową modą. Są przede wszystkim zdrowe i przyjazne zarówno dla użytkownika jak i ekologii. O ich wysokiej cenie, decyduje ogromna wytrzymałość i trwałość. Ich ponadczasowość pozwala, by były wciąż najczęściej stosowanymi materiałami w projektowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *