Projektowanie wnętrz

ROZWÓJ WZORNICTWA PRZEMYSŁOWEGO

Współczesne podejście do projektowania, jako bardzo ważnego elementu kształtującego nasze otoczenie oraz rozwój nowych technologii, jest przyczyną do ciągłego poszukiwania przez projektantów materiałów i form różniących się od tych, które już znamy. Jest to bardzo pozytywne zjawisko świadczące o ciągłym rozwoju wzornictwa przemysłowego i innych dziedzin projektowania. To bardzo ważne by nadążać za postępem i zmianami cywilizacyjnymi. Dzięki projektowaniu ułatwia się życie użytkowników.

PONADCZASOWE MATERIAŁY WYKOŃCZENIOWE

Istnieją jednak materiały nie podlegające upływowi czasu i wciąż postrzegane jako najbardziej wartościowe. Należą do nich materiały naturalne wykorzystywane przez człowieka od wieków i nadal nie mające sobie równych. Drewno, kamień i szkło o nieco krótszej historii jako materiału budowlanego, są materiałami nie mającymi żadnego negatywnego wpływu zarówno na organizm ludzki jak i środowisko naturalne. Od lat należą do najdroższych materiałów wykończeniowych dzięki swoim walorom estetycznym i ogromnej trwałości.

POWRÓT DO DAWNYCH EPOK

We wcześniej publikowanych artykułach starałam się wskazać na przemiany w podejściu do projektowania łazienek oraz na tendencje wnętrzarskie powracające do dawnych idei. Mimo zmian trybu życia ludzi na przestrzeni wieków niezmiennie powracamy do tego, co dawno temu było uznane za najlepsze. Chodzi zarówno o ideę łaźni jako miejsca nie tylko dbania o higienę, ale także spędzania czasu, relaksacji jak i o powrót do materiałów znanych i docenionych od wieków. Również wskazane w podanych przykładach łączenie łazienki z ogrodem lub wnętrzem jest pomysłem pochodzącym już z dawnych epok gdzie łaźnia była miejscem spotkań towarzyskich. Przez wiele lat łazienki były pomieszczeniami o niewielkich powierzchniach, często bez okien i połączonych z pralniami. Współcześni projektanci powracają do wspaniałej idei salonu kąpielowego. Inwestorzy także bardzo chętnie przyjmują takie projekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *